10/19/2018 - جمعه 27 مهر 1397
10/19/2018 - جمعه 27 مهر 1397

دعوت نامه ها و اطلاعیه ها

بيست و چهارمين همايش برگزار شد
ایجاد شده توسط : در 10/04/2016 02:22:24 ب.ظ


بسمه تعالی

بیست وچهارمین همایش مدیران ارزیابی عمکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات شهرداری کلان شهرهای کشور در تاریخ 25 و 26 آذر ماه سال جاری  به میزبانی سازمان بازرسی شهرداری تهران و با حضور مدیران و تعدادی ازکارشناسان بازرسی و شهرداری کلان شهر های اصفهان ، تبریز ، رشت ، زاهدان ، شیراز، قم ،کرمانشاه ، مشهد و همدان و همچنین تعدادی از معاونین و مدیران سازمان بازرسی شهرداری تهران برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای فیضی دبیر همایش و ریاست سازمان بازرسی شهرداری تهران ضمن خوش آمد گویی به اعضاء در رابطه با اهم فعالیت های جاری، رویکردهای مدیریتی و چالش های پیش روی شهرداری مطالبی را عنوان نمودند.ایشان مقوله آسیب های اجتماعی را منوط به پایتخت ندانست و افزود : در کلانشهر تهران به تناسب وسعت و جمعیت، این مقوله حائز اهمیت است و کلانشهر های کشور می توانند از تجارب و برنامه های شهرداری تهران در جهت مقابله و رفع آسیب های اجتماعی مبتلابه، بهره مند شوند . انجام موفقیت آمیز طرح آسمان آبی و زمین پاک ، انضباط اجتماعی و خط سفید از دیگر طرح های شهرداری تهران از جمله مواردی بود که ایشان در بیانات خود به آن اشاره نمودند

در ادامه جلسه  با توجه به برنامه ریزی انجام شده جناب آقای صارمی زاده مدیر محترم دبیرخانه نشست شهرداران کلان شهرهای کشور که به عنوان سخنران ویژه در همایش حضور یافتند به وظیفه خطیر بازرسی و خصایص یک بازرسی با توجه به کلام معصوم  اشاره داشته و پس از توضیحات مبسوط در ارتباط با جایگاه بازرسی ، موضوع حسابرسی و شفاف سازی را از جمله نقاط مثبت شهرداری تهران عنوان نمودند .

در ادامه نشست با توجه به دستور جلسه و سین همایش آقای دکتر مقیمی مجری پروژه تحقیقاتی در قالب پاور پوینت نسبت به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته در رابطه با طرح در دست اجرا تحت عنوان " مدل تطبیقی سازمان های بازرسی و نظارت بهینه بر عملکرد مدیریت شهری " اقدام و در توضیح مطالب خود اظهار داشتند بنظر می رسد که واحد نظارت و بازرسی دربرخی از شهرداری کلان شهرها از اختیارات کافی برخوردار نبوده و امکان اعمال سیاست های پیش رو در بدنه مدیریتی و اجرایی شهرداری وجود ندارد.لذا باید ساختار و وظایف بازرسی ها به گونه ای سازماندهی شود که خروجی تصمیمات آنها در نمره دهی به عملکرد واحدها و ارزیابی مدیران نقش تعیین کننده ای داشته باشد و امکان سیاستگذاری جامع  در این زمینه بوجود آید.

 پس از آن آقای دکتر عباس زادگان از اساتید برجسته دانشگاهی به عنوان سخنران علمی همایش در ارتباط با موضوع فساد اداری و چالش های پیش روی مدیریت اجرایی در سازمان های پیچیده  مطالبی را عنوان و در تعریف فساد و تقسیم آن اظهار داشت فساد در سطح کلان با فساد در سطح خرد کاملاًمتفاوت است به گونه ای که فساد رؤسای دولت وزیران و کارمندان عالی رتبه را فساد کلان و فساد کارمندان جزء مثل افراد پلیس و مأموران گمرک را فساد خرد می گویند. کنترل فساد کلان مقدم بر فساد خرد است .زیرا، بدون کنترل فساد کلان ، امیدی به حل مشکل فساد خرد نیست. ایشان در انتهای گزارش خود پاسخگوی سوالات مدعوین در رابطه با مشکلات مبتلا به در حیطه مسئولیت خودتحت امر شدند .

در ادامه برنامه های پیش بینی شده در صبح ، حوزه فناوری سازمان بازرسی شهرداری تهران حسب دستور جلسه نسبت به راه اندازی پرتال دبیرخانه مدیران بازرسی شهرداری کلان شهرها و نحوه استفاده از آن ونهایتاً برقراری ارتباط زنده ویدئویی با مدیر محترم بازرسی شهرداری ارومیه بصورت مستقیم در سالن همایش اقدام نمودند سپس با ارائه توضیحات کامل و شیوه بارگذاری اطلاعات و چیدمان محتوا ، پاسخگوی سوالات حاضرین در رابطه با نحوه استفاده و ورود به پرتال دبیرخانه مدیران بازرسی شهرداری کلان شهرها شدند .

درنوبت بعد ازظهر همایش نیز شرکت کنندگان از کلان شهرهای حضور یافته در نشست نسبت به اظهار نظر در ارتباط با مطالب مطروحه اقدام و مواردی را با توجه به مباحث معنونه به شرح ذیل مورد تصویب  قرار دادند :

 

مصوبات :

1-    با عنایت به شروع فاز دوم پروژه تحقیقاتی و لزوم حضور میدانی تیم مجری در مجموعه ادارات بازرسی شهرداری کلان شهرها و بررسی وضع موجود مقرر شد طی یک هفته برنامه حضور و نحوه اقدام تیم تحقیقاتی جهت حضور در کلان شهرها به دبیر خانه اعلام تا پس از هماهنگی های لازم برنامه اعزام گروه حسب تائید دبیر کمیته و مدیران محترم بازرسی شهرداری کلان شهرها به مرحله اجرا در آید .

2-     مقرر گردید آدرس پرتال دبیرخانه مدیران بازرسی شهرداری کلان شهرها طی یک هفته از سوی دبیرخانه با همکاری حوزه فناوری سازمان بازرسی شهرداری تهران در اختیار رابطین خبری بازرسی شهرداری کلان شهرها قرار گرفته تا مورد بهره برداری همکاران در مجموعه های بازرسی قرار گیرد لذا با توجه به راه اندازی پرتال دبیرخانه ، کلیه دفاتر بازرسی شهرداری کلان شهرها با تاکید بر فعال سازی پرتال نسبت به تهیه تجهیزات و زیرساخت های لازم اقدام و ضمن پاسخگویی به چک لیست تنظیمی از سوی حوزه فناوری سازمان بازرسی شهرداری تهران نسبت به اعلام وضع موجود و مشکلات احتمالی جهت راه اندازی ویدئو کنفرانس با هدف بهره برداری بهینه از امکانات در نظر گرفته شده در پرتال دبیرخانه اقدام لازم بعمل آورند. ضمنا مقرر گردید کلیه اخبار و اطلاعات ارسالی از سوی کلان شهرها صرفا توسط دبیرخانه بررسی و پس از تائید دبیرکمیته جهت بارگذاری به مسئول فناوری دبیرخانه ابلاغ گردد.

3-    از آنجا که نحوه فعالیت اداره حقوقی بازرسی شهرداری تهران در پیگیری پرونده های خاص حقوقی در شهرداری تهران و تدابیر بکار گرفته شده چشمـگیر بوده و این اقـدامات و راهکارهای بکار گرفتـه شــده می تواند در موارد مبتلا به مورد استفاده سایر کلان شهرها نیز قرار گیرد به پیشنهاد دبیر همایش مقرر گردید تا نمونه هایی از اینگونه پرونده ها به صورت گزارش با هماهنگی اداره حقوقی سازمان در اختیار همکاران در بازرسی شهرداری ها جهت بهره برداری قرار گیرد .

4-    با توجه به پیشنهاد دبیر محترم همایش مقرر گردید نسبت به جمع آوری و تدوین بولتنی تحت عنوان "اصطلاحات تخصصی رایج در حوزه بازرسی " توسط دبیرخانه و با همکاری حوزه آموزش سازمان بازرسی اقدام و در اختیار همکاران بازرسی کلان شهرها جهت برخورداری از ادبیات مشترک و آگاهی از اصطلاحات رایج در حیطه فعالیت های کاری خود قرار گیرند.  

5-    در رابطه با موضوع  آموزش، با توجه به اقدامات بعمل آمده و راه اندازی پرتال دبیرخانه مقرر گردید برگزاری دوره های آموزشی به صورت مجازی نیز در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته و سوای برگزاری دوره های مجازی و بارگذاری جزوات آموزشی در پرتال ، دبیرخانه کما فی السابق نسبت به اعزام مدرس به کلان شهر های درخواست کننده حسبت نیاز اقدام نماید .

6-    با عنایت به اعلام آمادگی مدیریت محترم بازرسی شهرداری کرمانشاه  جهت برپایی همایش بیست وپنجم  مدیران بازرسی ، مقرر گردید همایش مزبور در سه ماهه اول سال آتی (1395) با هماهنگی شهرداری کرمانشاه و تعیین تاریخ مورد نظر در شهر مذکور برگزار گردد .

7-    توجه به حضور فعال مدیران و کارشناسان در جلسات کارگروه ها با بهره گیری از نشست های مجازی با عنایت به توان پرتال ، مورد تأکید مجدد قرارگرفت  . ضمنا مقرر شد در صورت برگزاری جلسات بصورت حضوری ، صرفا در شهرهایی که قبول مسئولیت کردند انجام پذیرفته و هیچگونه جابجایی در برگزاری آن ( با هدف انسجام و تسلط کامل بر مدیریت جلسات ازسوی مسئول کارگروه ) صورت نپذیرد .

8-    مقرر شد نحوه همکاری با دبیرخانه ادواری نشست شهرداران کلانشهرها مورد بررسی قرار گرفته و تعاملات شهری بین دبیرخانه ها در خصوص موارد مبتلا صورت گیرد.

print
rating
  نظرات