10/19/2018 - جمعه 27 مهر 1397
10/19/2018 - جمعه 27 مهر 1397

دعوت نامه ها و اطلاعیه ها

نجفی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان بازرسی
ایجاد شده توسط : admin1 در 25/11/2017 10:13:16 ق.ظبازرسان وکیل مدافع مردم در شهرداری هستند
شهردار تهران با بیان اینکه در شهرداری اصل مردم می باشند گفت: بازرسان به عنوان وکیل مدافع مردم در سیستم شهرداری نقش موثری در انتقال مفهوم این اصل و خدمت رسانی به شهروندان دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی، محمد علی نجفی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران که عصر روز پنجشنبه 29 شهریور برگزار شد اظهار داشت: بازرسی نه تنها در شهرداری بلکه در کل نظام جمهوری اسلامی مسئله مهمی است و مقام معظم رهبری (مدظله) نیز بارها به اهمیت این موضوع اشاره کرده اند.
شهردار تهران با اشاره به اینکه در هر مجموعه و سازمانی از جمله شهرداری ممکن است لغزش گاه هایی وجود داشته باشد ابراز داشت: برای اینکه افراد در این لغزش گاه دچار مشکل نشوند ابتدا باید از خودشان مراقبت کنند و رفتار و اعمالشان را مرتباً در پیشگاه خداوند مورد ارزیابی قرار دهند. از طرف دیگر سیستم باید سیستمی باشد که امکان و احتمال لغزش را به حداقل برساند.
وی افزود: این سیستم اجزای مختلفی دارد که یکی از آنها مقررات و ضوابط است. باید تلاش شود سیستم را از لحاظ ضوابط و قوانین به سمتی پیش ببریم که فعالیت های سالم تری در آن انجام شود. البته بازرسان برای آنکه بتوانند در مراقبت از اجرای ضوابط موفق باشند باید تسلط کافی به این ضوابط داشته باشند. لذا تاکید می شود مسئله آموزش مؤثر و مستمر مد نظر قرار گیرد.
نجفی بازرسی را یکی دیگر از مهم ترین اجزای سیستم دانست و تصریح کرد: بازرسی مسئله جدیدی نیست و در فرمایشات بزرگان نیز به آن اشاره شده است. این موضوع نشان می دهد نگاه اسلامی و مکتبی به امر مدیریت وجود دارد و لازمه سالم نگه داشتن فضای مدیریتی این است که بازرسانی در کنار مدیران داشته باشیم . بازرسی می تواند به صورت علنی باشد و یک بخشی هم بازرسی مخفی است.

بازرسی باید در همه امور حضور و ظهور جدی داشته باشد
شهردار پایتخت در ادامه عنوان کرد: بازرسی از مراکزی است که باید حضور و ظهور جدی در همه امور داشته باشد. یعنی اگر جایی تخلفی انجام شد و یا فردی مدعی شد که تخلفی صورت می گیرد و یا حقی از او ضایع شده است، بازرسی باید بلافاصله حضور داشته باشد و در مقابل هر اشتباه و خلافی عکس العمل نشان دهد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر حضور و ظهور واقعی باید احساس حضور هم وجود داشته باشد و همچنان که در پیشگاه خداوند اگر احساس نکنیم که اعمال و رفتارمان تحت مراقبت است ممکن است به بیراهه برویم، در مورد بازرسی هم کارکنان یک دستگاه و کسانی که با این دستگاه رو به رو هستند باید این حس را داشته باشند که بازرسی همه جا هست و مراقب است و اگر اشتباهی کنند به شکل های مختلف تذکر و اخطار می دهد و برخورد می نماید.

سامانه های 137 و 1888 مسیری دو طرفه بین مردم و شهرداری
شهردار تهران با اشاره به اهمیت سامانه های 137 و 1888 تاکید کرد: در این سامانه ها باید تلاش شود تا مسیری دو طرفه بین خود و مردم ایجاد کنیم و این احساس را در مردم به وجود آوریم که آنان شهر را از خودشان دانسته و بدانند که می توانند با ارائه پیشنهادات و نظرات خود شهرداری را یاری دهند.
وی ادامه داد: ما باید مردم و شهروندان را اصل بدانیم و شهرداری تنها یک ابزار است برای اینکه خدمت مؤثرتری را به شهروندان انجام دهیم و شرایط بهتر و مناسب تری را در شهر برای زندگی آنان فراهم نماییم. این شهر به شهری ایده آل تبدیل نمی شود مگر آنکه مردم را پشت سر خود آورده و از آنان در اداره امور مشارکت جوییم.
نجفی کار بازرسی را شانه به شانه حراست دانست و گفت: این دو مکمل یکدیگر هستند و سیستم در بازرسی باید به گونه ای طراحی شود که کار موازی صورت نگیرد و از صرف انرژی بدون نتیجه جلوگیری شود.
شهردار پایتخت همچنین در این مراسم از تلاش و خدمات دکتر قالیباف شهردار سابق تهران تشکر کرد و افزود: بنده در جاهای مختلف گفته ام که کار شهرداری به ویژه در کلانشهر تهران کاری بسیار دشوار است و قطعاً فردی که 12 سال بار سنگین این مسئولیت را تحمل می کند زحمات زیادی کشیده است و ما برای ایشان آرزوی توفیق داریم.

بهبود نظام اداری از هدف گذاری های سازمان بازرسی است
رئیس جدید سازمان بازرسی با تشکر از حسن اعتماد شهردار تهران به وی و همچنین تقدیر از خدمات و زحمات مهندس کتانباف و دست اندرکارانشان در رده های مختلف سازمان به برخی از مهم ترین برنامه های این سازمان اشاره کرد و عنوان داشت: تلاشمان این است با بهره گیری از کارکنان خدوم و پرتلاش و استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در مجموعه های مختلف بازرسی، ضمن رصد و پایش نظرات و دیدگاه های واصله مجموعه شهرداری تهران، در خدمت گذاری بهتر به شهروندان قدم برداریم.
سید محمد جواد شیرازی با بیان اینکه بهبود نظام اداری از جمله هدف گذاری های سازمان بازرسی می باشد افزود: در این حوزه یک نگاه علمی وجود دارد. ما در این مسیر از توانمندی های خبرگان دانشگاهی و موسسات علمی ـ تحقیقاتی در کنار ظرفیت های موجود در داخل شهرداری استفاده کرده و بهره خواهیم برد.
وی ادامه داد: طبیعتاً نظارت و بازرسی های مستمر و ادواری از رده های مختلف شهرداری جزء شرح وظایفمان بوده و از جمله ابزاری است که ضمن راهنمایی و ارشاد، بستر مناسبی را برای حصول اطمینان از اجرای امور ایجاد می کند.
شیرازی بر نقش آفرینی در افزایش کارآیی و چابک سازی سازمان تاکید کرد و گفت: همه این ها زمینه خدمت مطلوب تر به شهروندان را فراهم می کند.
رئیس سازمان بازرسی تصریح کرد: بازرسی شهرداری که رسالت سنگینی جهت سلامت و ارتقاء بازرسی در همه زمینه ها از جمله در بخش های مالی و اداری، برنامه ریزی، فنی و عمران، شهرسازی و حمل و نقل را عهده دار می باشد در جهت تحقق اهداف شهرداری دست یاری به سمت تمامی مجموعه های شهرداری دراز می کند تا مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهد.
وی هدف غایی را تبدیل شدن تهران به شهر امید، شکوفایی، مشارکت جو و تسهیل گر مطرح کرد و ابراز داشت: امیدواریم قدری از تصدی گری فاصله گرفته و به سمت تسهیل گری در همه امور اجتماع گام برداریم.
شیرازی همچنین اظهار امیدواری کرد با جابجایی که درمدیریت شهر تهران به عنوان متولی ارائه خدمات و توسعه شهری در چرخه تعامل سه حوزه شهر، شهروندان و شهرداری ایجاد شده است، بیش از گذشته شاهد موفقیت های روزافزون حوزه شهرداری باشیم.

بنابراین گزارش رئیس سابق سازمان بازرسی نیز در این مراسم ضمن معرفی معاونان و مدیران اجرایی سازمان به تشریح کارکرد دو سامانه 137 و 1888 پرداخت و اعلام داشت: در سامانه 137 که فراتر از یک سامانه فوریتی فعالیت می کند روزانه 6 هزار تماس برقرار می شود که این تعداد تماس در روزهایی همچون بازگشایی مدارس و یا زمان بارندگی به 14 هزار تا 16 هزار تماس در روز نیز افزایش می یابد.
منصور کتانباف رسیدگی به موضوعات و پیام های سامانه 137 توسط رده های مختلف در شهرداری را نشان گر این دانست که شهرداری به صورت روزانه در خدمت مردم و پاسخگوی به روز خواسته های آنان است.
وی همچنین سامانه 1888 را سامانه ای برای بیان پیشنادات، انتقادات و تشکر شهروندان عنوان کرد و افزود: صد در صد مکالمات در این سامانه ضبط شده و قابل رسیدگی است.
کتانباف در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای محمد جواد شیرازی اظهار امیدواری کرد که وی بتواند در مسیر بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای شهردار محترم تهران گام بردارد.
بر اساس این گزارش، در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان بازرسی طی حکمی از سوی شهردار تهران سید محمد جواد شیرازی در سمت رئیس سازمان بازرسی شهرداری منصوب شد و از زحمات منصور کتانباف رئیس سابق این سازمان که پس از این به عنوان شهردار اهواز خدمت خواهند کرد تقدیر به عمل آمد.
لازم به ذکر است در این جلسه معاونان و مشاوران سازمان بازرسی و مدیران حوزه دفتر شهردار نیز حضور داشتند.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.